×

HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

FORGOT YOUR DETAILS?

Nedir?

Sarkma, çökme, hacim kayıpları ve bozulan konturların tedavisinde ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan ve şeker molekülünden oluşan bir dolgu maddesi çeşididir. Su tutma özelliği sayesinde dolgu etkisi gösterir. Ürünün tipine ve uygulanan bünyeye göre 6-12 ay arasında kalıcılığı bulunur.

Etkisi?

Cildin yapı taşı olan hyaluronik asid yaşla azalır; cildi fiziki olarak desteklemenin yanında beslenmesinden de sorumlu olan yağ yastıkçıkları büzüşüp ufalır; cildi askılayan ligamanlar ise gerginliğini kaybeder. Böylece ciltte kırışıklıklar, çökme, kontür bozulması ve hacim kaybı gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Cilde enjeksiyon yoluyla uygulanan hyaluronik asid dolgu bu noktada etkisini ağırlığının 1000 katı kadar su çekme özeliği sayesinde gösterir. Kaybettikleri sıvının geri kazanılmasıyla yağ yastıkçıkları tekrar eski canlılıklarına kavuşur ve arzu edilen miktarda dolgunlaşırlar. Yağ yastıkçıkları kadar önemli bir başka yapı da doku kompleksinin gerginliğinden ve üç boyutlu yapısının sağlamlığından sorumlu olan, yani bir nevi cildimizi askıda tutmayı sağlayan ligamanlardır.

Ligamanlar da tıpkı yağ yastıkçıkları gibi zamana yenik düşerek gerginliğini kaybeder ve tutucu-asıcı özelliklerini yitirir. Nazo-labial oluk adı verilen burun köşesinden ağıza uzanan çizgi derinleşir, göz altlarında koyu halkalar belirir, yanaklar sarkar, çene çizgisi keskinliğini kaybeder. Doğru bölgelere uygulanacak doğru yapıda ve doğru miktarda hyaluronik asidin bu su tutucu özelliği sayesinde ligamanlar yeniden asıcı tutucu görevlerini hakkıyla yerine getirmeye başlar.

Süreç?

Üç boyutlu görüntüleme ile desteklenmiş uzman değerlendirmesi sonucunda uygulama yapılacak alanlar belirlenir ve hyalüronik asit dolgu bir kanül ya da çok ince bir iğne yardımıyla uygulanır.

TOP