×

HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

FORGOT YOUR DETAILS?

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 / Published in Mobile, Networking

Marionette Çizgileri: İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde yüz kısmındaki en hareketli kısım ağız ve çevresidir. Bu nedenle o bölgedeki deformasyonlar da daha fazla olmaktadır. Yaş alma ile beraber bu bölgede volüm kaybı olduğundan en zorunlu işlemlerden bir tanesidir. Genellikle Marionette çizgilerinin yok edilmesi için yapılacak işlemler lokal anestezi altında 15-20dk bekletilip işlem yapılır.

Şakak Dolgu: Şakaklar yüz simetrisinde önemli rol oynar. Zamanla bu bölgede oluşacak çökme yüz simetrisini bozar, yüze sağlıksız bir görüntü verir. Bu bölgeye yapılacak dolgudaki amaç, sadece kayıp hacmi yerine koymaktır. Böylece yüzdeki kemiksi görüntü yok olur. Şakak çukuru ile elmacık arasındaki devamlılık sağlanır. Lokal anestezik kremlerle deri uyuşturulduktan sonra, dermal dolgu, ince bir iğne veya kanül ile şakaklara enjekte edilir.

Gözaltı Dolgusu: Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan sorunlardan biride göz altı morluklarıdır. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altına ışık dolgusu uygulanarak yapılan bu tedavi acısız ve kısa sürede yapılan bir tedavidir. Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir. Lokal anestezi yapılır, kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi akıtması yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. 15 ay kadar kalıcı olabilen bu uygulama sürekli yapıldığında kalıcılığı artar.

Nasolabial çizgiler: Burun kanat kısmından başlayarak dudak köşelerine inen kırışıklık problemidir. Ağız kenarlarında oluşan ve çökmelere neden olan bu görünüm, kişiyi olduğundan çok daha fazla yaşlı, yorgun ve estetik görünümden bir hayli uzak gösterir. Makyaj yaparak biraz gizlense de tamamen ortadan kaldırılamayan bu çizgiler deri altına enjekte edilir ve daha sonra uygulandığı bölgede kollajen artışı yaratarak cildin yenilenmesini ve sağlıklı görünümü sağlar. Yüz bölgesi dolguları arasında çok fazla tercih edilen bölgelerden olan nasolabial dolgu uygulaması ile sağlıklı ve genç bir görünüm elde edilir.

Elmacık kemikleri: Elmacık kemiklerine midfacelifting yani ortayüz yükseltme ile daha dinamik yüz hatlarına sahip olmak için her yüz için en gerekli dolgulardandır yüz ovalleşmeden nazolabial çizgilerinde rahatlamasını sağlar. Yüzün depresif üzgün ve yorgun görünümünü hemen ortadan kaldırır yerine fresh canlı genç bir yüz gelir.

Dudak Dolgusu: Yüz dolgusu işlemleri arasında hastalarımızın en çok tercihi olan uygulamalardan biri olan dudak dolgusu asimetrik dudak problemini ortadan kaldırarak, dolgun bir dudak yapısı elde edilmesini sağlar. İnce dudak yapısından ya da dudak şeklinden memnun olmayan kişiler dudak dolgusu uygulamasıyla anında istedikleri görünüme sahip olabilirler.

Burun Dolgusu: Burun dolgusu ameliyatsız burun estetiğidir. Burun bölgesindeki şekil bozuklukları burun kemeri ve birçok problemlerden hyaluronik asit ya da kalsiyum kristalleri ile şekillendirilerek ameliyatsız bir şekilde estetik görünüm sağlanır. Uygulanması çok basit, acısız ve hızlı şekilde olan bu yöntem ile çıkık burun kemeri görüntüsü, burun düşüklüğü v.b problemlerin önüne geçilir.

Yüz Dolgusu: Yaş ilerlemesi ve birçok sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sarkma problemleri, cilt ve kas dokusunu besleyen yüz dolgu maddeleri ile desteklenerek sarkmış bir cilt görüntüsünün önüne geçilir. Yüz dolgusu kollajeni yükseltip cildi yenilediği için zamanla dolgular içerisinde erime gösterse dahi kişi daha kaliteli bir cilt görünümüne sahip olur. Tüm dolgu işlemlerinden 15-20dk önce hastaya anestezi krem sürülüp buz uygulaması yapılıp konforlu bir işlem uygulanır işlem süreside yaklaşık olarak 15-20 dakika da tamamlanır ve anında sonuç gözlenir.”

Cuma, 21 Ağustos 2015 / Published in Mobile

Botoksun ne olduğunu ve çalışma mekanizmasını hatırlayacak olursak, Botulinum isimli bir bakteriden elde edilen ve kasları gevşetmek amacıyla 20 yılı aşkın bir süredir tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan FDA onaylı bir ilaçtır. Bu toksin dermise enjekte edildiğinde germe ve açma,sinir iletimini kesme gibi işlevler görür. Bu şekilde de şikayet edilen konu ile ilgili tedavi sağlar.

Günlük yaşantımızda kadın erkek saç tellerimizden 50-100 arası saç kaybına uğrarız. Saç dökülmesi Tedavisi yapılması gereken hastalar 100 ün üstünde olan ve saçlı deride boşluklar olmaya başlamış kişilerle saçın karakteri incelmiş uzama problemleri olan gibi bulguları olan hastalandır. Bu hastalarda metabolik herhangi bir rahatsızlık, hormon, vitamin eksiklik ya da yükseklikleri var mı diye bazı kontroller yapılması gerekmektedir. Saç dökülmesi tedavisinde şu an kullandığımız birçok yöntem var. Saç botoksu, grp, saç mezoterapisi , oral alınımla vitamin kompleksleri, hormon tedavileri, dermaroller gibi birçok yöntemden faydalanmaktayız.

Amerika’da 18-65 yaş arası saç dökülmesi yaşayan erkek hastalarda 2 yıl süren bir çalışma yapılmış ve bu çalışmanın sonucunda kafa derisinde kas arasına enjekte edilen botoksun erkek tipi saç dökülmesinde (androjenik allopesi) kullanılabileceği ortaya çıkmıştır. Botoks enjeksiyonu ile saçlı deride bulunan damar çeperlerindeki kaslarda gevşeme yaratılıyor. Bu sayede bu bölgenin kanlanması ve doğal olarak oksijenlenmesi sağlanıyor. Böylece hücrelere ihtiyaç duydukları maddelerin çok yüksek oranda aktarılması da mümkün oluyor. Hastanın diğer tedavilere ihtiyacı varsa da kanın veya verilen ilaçların emiliminin artması içinde çevre dokuların oksijen düzeyinin yüksek olmasına ihtiyacımız var.

Saç dökülmesinin en önemli sorumlusunun Dihidrotestosteron (DHT) hormonu olup, “Bu hormon saç köklerine baskı yaparak saç kaybına neden olur ve ne kadar çok oksijensiz ortam bulursa o kadar çok miktarda testosteron hormonundan metabolize olarak açığa çıkar. İşte oksijen bu dönüşümü engeller. Dolaşımda ne kadar çok oksijen varsa testosteron da o düzeyde DHT hormonuna değil, östradiole dönüşür. Böylece saç dökülmesine sebep olan bir mekanizma daha kırılmış olur. Botoks damarları gevşeterek oksijenin serbest dolaşımını arttırdığından bu sürece önemli katkı sağlar.”

Cuma, 07 Ağustos 2015 / Published in Mobile, Technology

Dudak dolgusu nedir?
Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon gerektiren, doldurucu bir uygulama yöntemidir. Dudaklar hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan yüzdeki en önemli noktalardan birisidir. Daha çekici ve yüzünüze daha genç bir görünüm katmak için dudaklarda, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüronik asitli dolgular kullanılır. Alt dudak üst dudaktan biraz daha dolgun olmalıdır, gülerken diş etleri görülmemelidir. Dudaklar burun ucundan çene ucuna çizilen hayali bir çizginin gerisinde kalmalıdır. Üst dudakta ‘Eros Yayı’ denilen kıvrım belirgin olduğunda daha çekici dudaklar ortaya çıkar.

Dudak dolgusu hangi amaçla yapılır?
Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?
Dudaklar çok hassas organlardır dolayısıyla bu bölgeye yapılan işlemler ağrılı olabilir.Dudaklara uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Dudaklar iyice uyuştuktan sonra dolgu maddesi çok ince uçlu bir enjeksiyonla dudaklara verilir. Dudak dolgusu dudağın kırmızı kısmını dolgunaştırma işlemi olarak algılanmamalıdır. Dudak çevresine yapılan dolgu işlemi dudakta estetik bir görünüm kazanılmasını sağlar. Üst dudak çevresindeki hattın düzgünleşmesi, ağız kenarının bir miktar kaldırılması ile bu sağlanabilir. Kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir.

Dudak dolgusu dudaklarda nelere yapılır?
Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Kişinin beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

Dudak dolgusunun etkileri nasıldır?
Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür. İşlem konusunda uzman bir doktor tarafından yapılırsa doğal bir görünüm elde etmek mümkün.

Dudak dolgusu ile yüz gençleşebilir mi?
Yaşlanmayla beraber dudaklarda görülen deformasyonların bir kısmı gençlerde de görülebilinir. Dudak şekilleri yapısal olarak ince, düz ve asimetrik dudaklar hangi yaşta olursa olsun yüze daha ihtiyar ve yorgun bir ifade verir. Yaşlanmayla birlikte dudağın pembe kısmı solar, dolgun kısmı yassılaşır, dudaklar uzar ve sarkar. Dudak kıvrımları ise yüksekliğini kaybedebilir ‘Eros Yayı’ denilen kıvrım giderek düzleşir. Bu deformasyonların çoğu dudak estetiği ile düzeltilebilir böylece yüz çok daha genç ve sağlıklı gözükebilir.

Dudak üstündeki kırışıklıklar neden olur ?
Dudak üstündeki kırışıklıkların en büyük nedeni aslında sigaradır. Kadınların sigara içerken dudaklarını büzmeleri hem dudak üstünde çizilmelere ve kırışmalara yol açar. Bazı insanlar ise mimiklerle konuşur bu da dudakların şeklini zamanla bozabilir.

Yüzdeki mutsuzluk ifadesi için dudak dolgusu yapılır mı?
Ağız kenarında, üst ve alt dudağın birleştiği noktalarda oluşan çukurluklar insanın yüzüne mutsuzluk ifadesi yerleştirilebilir. Bu çukurluklar ilerleyen yaşlarda yerçekiminin etkisiyle çene derisinin aşağı doğru çekilmesiyle daha da belirginleşir. Bu bölgelere yapılacak dolgu ile ağız kenarlarının hafifçe yukarı doğru kaldırılması mümkün olabilir. Böylece daha pozitif ve mutlu bir yüz ifadesi kazanılabilir.

Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle sert çiğneme hareketleri, aşırı mimikler ve sıcak bir şeyler yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir.

Dudak dolgusu sonrası hemen değişim olur mu , ödem ve şişlik olur mu?
Dudak dolgusu yaptırıp hemen değişim yaşamak istemeyenler için en iyi yöntem iki aşamalı uygulamadır. İlk uygulamanın ardından iki üç hafta sonra bir doz daha dolgu yapılırsa hem alışmak kolaylaşır hem de fark etmeden değişim sağlanır. İlk işlem yoğun olmamalıdır. Böylece bu görüntüden hoşlanıp hoşlanmadığına karar verip iki hafta sonra yeni dozun kıvamına karar verilebilir. Çok nadir, İşlem sonrası minimal şişlik ve ödem olabilir.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır, etki süresi ne kadardır?
Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir. Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 4-12 aydır. İkinci ve üçüncü uygulamada etki süresi uzar.

TOP